Un restaurant din localitatea Remetea Mare, judeţul Timiş, asigură clienţilor care doresc să consume alcool la cină transport gratuit, dus-întors, cu scopul de a-i determina să nu se mai urce băuţi la volan
George Momirov, patronul unui restaurant din localitatea Remetea Mare, aflată la aproximativ zece kilometri de Timişoara, a declarat, pentru MEDIAFAX, că această campanie a debutat în martie şi va continua în lunile următoare.
Deocamdată, beneficiază de transport gratuit la cină, dus-întors, doar clienţii din localitate, urmând ca în viitor serviciul să se extindă.
“Dacă vrei să iei o cină delicioasă însoţită de o sticlă de vin la noi, trimitem un şofer care te va aduce la restaurant şi te va duce înapoi acasă, pe tine şi, bineînţeles, pe cei cu care vei servi cina. Trebuie doar să rezervi o masă şi să specifici ora şi adresa din Remetea Mare de unde să te luam. Şoferul probabil că nu va arăta ca cel din imagine, dar te vei bucura de faptul că poţi consuma alcool la cină fără să conduci”, au transmis administratorii restaurantului din judeţul Timiş pe o reţea de socializare.
George Momirov spune că localnicii sunt încântaţi de ideea de a beneficia de transport dus-întors, dacă iau cina în restaurantul din Remetea Mare.
“Reacţiile sunt ok, localnicii sunt fericiţi, încântaţi de idee. Pe clienţi îi aduc eu şi cei doi şoferi pe care-i am angajaţi cu maşina. Campania va continua şi în lunile următoare. Pe mine m-a interesat să vină oamenii la restaurant, să vadă de ce servicii pot beneficia, cum am modernizat spaţiul. De asemenea, ne-am gândit că aceasta ar fi o variantă să bea omul o bere sau un vin liniştit, să mănânce şi să plece acasă fără să se urce la volan. Am văzut vara trecută, de exemplu, oameni care au băut o bere, două şi au plecat cu maşina lor acasă. Ne dorim să încurajăm şi consumul de vin la cină, e sănătos măcar un pahar de vin pe zi să bem”, -a declarat patronul restaurantului Jack.
Transportul gratuit la cină se asigură în intervalul orar 16.00 – 22.30, în fiecare zi.
Un restaurant din Timiş asigură transport gratuit clienţilor care vor să bea alcool la cină
26 martie 2017
- citeşte totul despre:
- restaurant,
- timis,
- clienti,
- alcool,
- transport,
- volan,
- sofer,
- cina,
- remetea mare,
- local




Din aceeaşi categorie:
SUA. Oraşul New Orleans a rămas complet fără electricitate, din cauza Uraganului Ida. În continuare, sunt afectate peste 750 de mii de familii din întreg statul Louisiana, unde Joe Biden a declarat stare de dezastru major.
(30 august 2021)
56 vizualizări
Ungaria acuză Facebook de cenzurarea Mediaworks, un grup de presă pro-Orban
(17 mai 2019)
66 vizualizări
Opt din zece români petrec sărbătorile acasă şi 46% economisesc pentru cheltuielile de Paşte - sondaj
(13 aprilie 2016)
70 vizualizări
Germania a ridicat azi restricţiile, după şase luni de carantină fermă, dar numai pentru persoanele vaccinate cu ambele doze împotriva Covid, precum şi pentru cele care au trecut prin boală şi au anticorpi.
(10 mai 2021)
28 vizualizări
Muzeul Brukenthal din Sibiu, alături de Luvru, în topul mondial al muzeelor!
(21 ianuarie 2014)
112 vizualizări
Mihai Bendeac, depistat pozitiv coronavirus
(18 mai 2020)
268 vizualizări
Complexul muzeal al regiunii Porţile de Fier, unic în lume
(17 noiembrie 2014)
113 vizualizări
De ce catolicii au Paştele mai devreme decât creştinii ortodocşi? Diferenţele dintre calendarul iulian şi calendarul gregorian
(16 aprilie 2023)
519 vizualizări
Aeroportul dintre munţi
(23 iulie 2013 - Clara ION)
236 vizualizări
Preţuri reduse în staţiunile balneare: ofertele speciale în perioada 15 septembrie - 15 decembrie
(29 august 2014)
95 vizualizări
Premieră în România. Hamace instalate la 200 de metri înălţime
(22 aprilie 2018)
718 vizualizări
Taxă în premieră în Bucegi
(16 octombrie 2014 - Răzvan BUNEA)
1048 vizualizări
Coronavirus: Italia a decis să prelungească restricţiile până la sfârşitul lui aprilie
(1 aprilie 2021)
68 vizualizări
SUA. Autorităţile statului New York introduc obligativitatea vaccinării pentru personalul şcolilor publice.
(24 august 2021)
23 vizualizări
Descoperire în Marea Neagră: «Este cea mai veche epavă din istoria omenirii»
(25 octombrie 2018)
418 vizualizări
Există riscul unui al doilea val al infecţiilor cu COVID-19 ? Ce spun chinezii despre asta !?
(10 aprilie 2020)
296 vizualizări
Mai vrei la "all inclusive"? Ce spune un bucătar despre meniul din hoteluri
(14 iulie 2016)
700 vizualizări
.jpg?width=60&height=60&cropratio=1:1&image=/images/stories/fructe(1).jpg)
Fructele cu cele mai puține calorii. Drept urmare, consumul lor poate reduce

Să începem direct: dacă ai deschis articolul ăsta, probabil vrei să afli cum
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole