Selymes fusese la mănăstirea de la Ghighiu şi înainte de meciul cu CFR, dar, de această dată, şi-a luat şi jucătorii. “Am fost şi acum, dar i-am luat şi pe jucători. Am intrat şi în biserică, am stat vreo 40 de minute”, a mărturisit antrenorul Petrolului, la conferinţa de presă de după meciul câştigat cu FC Botoşani.

Petrolul a jucat mai slab decât cu Pandurii, de exemplu, dar, de data asta, lupii au luat toate punctele. În primul rând, nu s-a mai greşit copilăreşte. De fapt, s-a mai greşit, dar de la 2-0. În orice caz, Selymes a fost foarte bucuros că a spart gheaţa la Ploieşti, dar a şi atras atenţia elevilor săi: Prima repriză am jucat mai slab, dar, după pauză, am luptat şi am reuşit să marcăm. Trebuie însă să legăm două-trei victorii pentru a sta mai liniştiţi. Degeaba am câştigat acum, dacă nu vom avea rezultate bune în continuare”, a mai declarat Selymes la conferinţa de presă.