Evenimentul „Black Helmets”, un marş de conştientizare organizat de motociclişti, va avea loc sâmbătă în Capitală, urmând să fie impuse restricţii de trafic pe traseul Fântâna Mioriţa - Piaţa Operei.
„Sperăm să ne vedem în număr cât mai mare pentru a vesti începerea sezonului Moto, pentru ca participanţii la trafic să conştientizeze că vom ieşi iar pe străzi, de a comemora toţi motocicliştii care au suferit accidente rutiere în anii precedenţi şi de a ne ruga să existe cât mai puţine astfel de evenimente”, spun organizatorii.
Motocicliştii se vor aduna între orele 14.00 şi 14.30 în parcarea din faţa Gării Băneasa – Fântâna Mioriţa, iar între orele 14:30 şi 15:00, motoclicliştii vor merge pe traseul: Şos. Bucureşti - Ploieşti – Piaţa Presei Libere (pe deasupra pasajului) – Bd. Kiseleff – Arcul de Triumf – Bd. Kiseleff – Piaţa Victoriei – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Bd. Mihail Kogălniceanu – Pod Operă (parcarea centrală), unde vor staţiona aproximativ 30 de minute.
Participanţii vor merge pe banda I de circulaţie, care va fi blocată pe acest traseu.
Marş al motocicliştilor în Bucureşti
31 martie 2018
- citeşte totul despre:
- eveniment,
- mars,
- motocilisti,
- bucuresti,
- trafic


Din aceeaşi categorie:
Haos cu noile restricţii. CNSU dă o nouă hotărâre după ce accesul cu certificat COVID în mall-uri şi magazinele neesenţiale nu a mai apărut în HG cu noile măsuri restrictive
(26 octombrie 2021)
16 vizualizări
Ministerul de Interne a publicat proiectul Legii persoanelor dispărute.
(2 august 2019)
33 vizualizări
145 noi cazuri de îmbolnăvire cu Covid-19, in Romania
(9 iunie 2020)
77 vizualizări
Veste proastă pentru şoferii indisciplinaţi. Poliţia are de acum drone de supraveghere, care vor fi dotate şi cu radare
(8 aprilie 2022)
1141 vizualizări
Codul rutier se modifică. Noi reguli pentru cei care îşi împrumută maşinile
(1 februarie 2022)
505 vizualizări
Românii vor avea acces mai uşor la medicamente scumpe
(10 iulie 2016)
237 vizualizări
Lacul Laguna Albastră, comoara ascunsă din inima Transilvaniei
(15 septembrie 2020)
610 vizualizări
Cod galben de ceaţă şi chiciură în jumătate de ţară. Curse aeriene anulate sau redirecţionate
(13 ianuarie 2020)
47 vizualizări
Ministrul Tudorel Toader a discutat cu încă doi români condamnaţi la moarte în Malaysia
(18 decembrie 2017)
51 vizualizări
Autorităţile precizează că obligativitatea testului PCR pentru persoanele care sosesc din ţările/zonele cu risc epidemiologic ridicat intră în vigoare din 12 februarie. Lista persoanelor exceptate.
(5 februarie 2021)
191 vizualizări
Mercedes va livra 50 de autobuze de transport public, valoarea contractului fiind de circa 11 mil. euro
(1 iunie 2017)
1279 vizualizări
Trafic blocat pe autostrăzile A1 (sensul spre Bucureşti) şi A2 (spre Constanţa) din cauza unor tiruri derapate.
(8 decembrie 2020)
92 vizualizări
Guvern: Locuinţele cu destinaţie mixtă, impozitate ca fiind rezidenţiale dacă cheltuielile cu utilităţile nu sunt deduse
(13 martie 2016)
374 vizualizări
Instanţele din toată România îşi opresc activitatea! CSM a decis!
(12 martie 2020)
1370 vizualizări
În ce măsură poate adopta România modelul Slovaciei de testare în masă şi cu cât succes? Răspunsul medicilor
(20 noiembrie 2020)
59 vizualizări
Avertizare cod galben de ploi şi vijelii în 12 judeţe
(20 iunie 2016)
120 vizualizări
Ministerul Educaţiei anunţă că 312 şcoli şi grădiniţe învăţământul se desfăşoară exclusiv online, cu 12 mai multe decât ieri.
(18 septembrie 2020)
105 vizualizări
.jpg?width=60&height=60&cropratio=1:1&image=/images/stories/fructe(1).jpg)
Fructele cu cele mai puține calorii. Drept urmare, consumul lor poate reduce

Să începem direct: dacă ai deschis articolul ăsta, probabil vrei să afli cum
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole