Inspectoratul Şcolar Bucureşti anunţă că va face verificări, după ce o femeie a reclamat că ghiozdanul fiul său cântăreşte 25% din greutatea corpului băiatului, ea fiind nemulţumită că la şcoală nu sunt dulapuri în care copiii să îţi poată pune rechizitele.
"Menţionăm faptul că, în zilele imediat următoare, inspectorii şcolari vor face verificările de rigoare care să certifice adevărul celor exprimate de doamna Nicoleta Vaia şi, după caz, vor iniţia toate demersurile necesare pe langă autoritările locale, astfel încât să fie asigurate condiţiile optime de şcolarizare pentru elevii din Municipiul Bucureşti", au transmis, duminică seară, reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Bucureşti.
Femeia, Nicoleta Vaia, a scris pe Facebook că ghiozdanul copilului său, elev în clasa I, cântăreşte aproximativ 25% din greutatea băiatului. Ea spune că este dispusă să plătească pentru un dulap în care copilul ei să îşi poată lăsa rechizitele, susţinând că vrea să îl trimită la şcoală doar cu o coală de hârtie.
"Din învăţământul ăla gratuit al lui Genunche sunt dispusă să plătesc câteva sute de lei pentru un dulăpior. Nu, nu glumesc, cu o coală A 4 îl trimit, că si pe el îl dor genunchii, mă rog, genunchele, să nu supăr ministerul", a spus femeia.
Inspectoratul Şcolar Bucureşti anunţă că va face verificări după ce o femeie a reclamat că ghiozdanul fiului ei cântăreşte 25% din greutatea corpului copilului
9 octombrie 2017





Din aceeaşi categorie:
Cod rutier 2019: 10 greşeli uzuale pentru care rişti amendă maximă
(12 octombrie 2019)
179 vizualizări
Transgaz anunta ca sistemul national de transport al gazelor e in stare de prealerta
(7 februarie 2020)
41 vizualizări
Cine sunt cei care primesc pensii speciale în România
(3 august 2017)
584 vizualizări
Trei oraşe din România ar putea fi sancţionate din cauza calităţii aerului
(28 septembrie 2017)
263 vizualizări
Cod galben de vreme severă imediată în judeţele Argeş, Dâmboviţa şi Prahova - ceaţă ce determină reducerea vizibilităţii local sub 200 m şi izolat sub 50 m
(21 ianuarie 2019)
42 vizualizări
Tatăl alpinistei Dor Geta Popescu, moartă în avalanşa din Retezat, internat în spital cu multiple traumatisme
(24 aprilie 2017)
982 vizualizări
Gheorghe Dincă a ajuns la Jilava. Anchetatorii vor să vadă dacă a avut discernământ
(31 iulie 2019)
48 vizualizări
Poliţia Română ţine sub observaţie mii de bolnavi psihic periculoşi predispuşi la crime, violuri şi tâlhării
(17 decembrie 2016)
423 vizualizări
BAC 2016: Prezenţă de 96,12 la sută la proba scrisă de limba română. 70 de elevi au fost prinşi copiind
(5 iulie 2016)
504 vizualizări
Indemnizaţia de creştere a copilului, plătită dacă persoana dovedeşte întreruperea unei activităţi
(20 august 2015)
156 vizualizări
A doua zi de Crăciun. Ce semnificaţie are, de fapt, data de 26 decembrie
(26 decembrie 2022)
206 vizualizări
Fostul ofiţer SRI, Daniel Dragomir, condamnat definitv în România pentru corupţie, s-a predat autorităţilor italiene la Bari / Îl vor preda italienii sau va avea soarta lui Săvulescu?
(4 februarie 2021)
57 vizualizări
Pensionarii români au primit vestea înainte de Paşte. Se recalculează până în Sărbătorile Pascale
(5 aprilie 2019)
79 vizualizări
Primul manual gratuit de "Educaţie Juridică", lansat oficial în şcoli
(22 februarie 2016)
146 vizualizări
După facultatea fără bac, urmează o programă şcolară "mai puţin încărcată"
(5 octombrie 2014)
78 vizualizări
Cod portocaliu de inundaţii pentru bazine hidrografice din 13 judeţe
(4 iulie 2017)
101 vizualizări
Declaraţii contradictorii după tragedia de la Victor Babeş. Ce detalii scoate la iveală ancheta
(14 aprilie 2021)
59 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole