Nici primul meci al lui Dumitru Muşi pe banca tehnică a formaţiei CSM Ploieşti nu a adus un rezultat pozitiv pentru CSM Ploieşti. Este adevărat, era şi greu de crezut că se va realize acest lucru în faţa unui adversar de calitate, precum Corona Braşov, echipă care a pierdut un singur meci în acest sezon. Prima repriză a fost una care a dat speranţe, oaspetele intrând la pauză cu un avantaj minim, de doar 2 goluri, 10-8. În partea secundă, însă, braşovencele au profitat din plin de erorile făcute de ploieştence în special pe faza de atac şi au reuşit să se desprindă decisiv.  Chiar şi aşa, din tabăra ploieştencelor trebuie remarcate Oana Bidaşcu şi Mirela Roman, autoare a câte opt goluri, dar şi portarul Alina Ifrim, cu o evoluţie remarcabilă în prima parte. A fost 29-21 pentru Corona, care a ajuns la egalitate de puncte cu liderul HCM Baia Mare, care are un joc mai puţin disputat. În schimb, CSM Ploieşti, a rămas cu cele trei puncte obţinute chiar în prima etapă, dar a şi depăşit o perioadă în care a jucat doar meciuri foarte grele. Pentru CSM urmează meciuri cu SCM Craiova şi Universitatea Neptun Constanţa, acestea fiind partidele din care gruparea antrenată de Muşi ar trebui să scoată puncte.