Comisia Europeană a anunţat ieri că tarifele de roaming pentru servicii de email, video şi accesarea reţelelor sociale scad în UE cu 36% , începând de la 1 iulie. De asemenea, vor fi operate reduceri şi pentru serviciile de voce şi text, în conformitate cu reglementările comunitare.
Operatorii de telefonie mobilă pot taxa clienţii care călătoresc în Uniunea Europeană cu maximum 45 de eurocenţi pe megabit, pentru servicii de date, se arată într-un comunicat al CE. Limita maximă actuală de 70 de eurocenţi pe meagabit a fost stabilită în urmă cu un an.
În iulie 2014, vor avea loc noi reduceri ale tarifelor de roaming. Tarifele vor scădea la 19 eurocenţi pe minut pentru efectuarea de apeluri de voce, la 5 cenţi pentru apeluri primite şi la 6 eurocenţi în cazul SMS-urilor.
Roaming mai ieftin şi pentru români
28 iunie 2013

Din aceeaşi categorie:
Produsul alimentar retras de urgenţă de pe piaţă. Ce substanţă periculoasă au descoperit în compoziţia lui
(4 august 2021)
139 vizualizări
Interviu cu George Ioan Dumitru, cel mai bătrân aviator din Prahova
(8 octombrie 2014 - Edi MOLDOVAN)
393 vizualizări
Banii strânşi după concertul Angelei Gheorghiu n-au ajuns nici acum la familiie victimelor de la Colectiv
(14 ianuarie 2016)
151 vizualizări
O navă rusească s-a scufundat în Marea Neagră. Un echipaj românesc intervine pentru salvarea marinarilor aflaţi la bord
(11 martie 2021)
74 vizualizări
Prahova sub cod portocaliu de vreme rea
(3 iunie 2019)
202 vizualizări
Sorin Cîmpeanu, prim-ministru interimar
(5 noiembrie 2015)
130 vizualizări
Ponta ameninţă comercianţii cu taxe mai mari dacă măresc preţurile înaintea reducerii TVA
(29 aprilie 2015)
53 vizualizări
Iuliana Tudor şi Crucea Roşie Română lansează campania naţională de strângere de fonduri “România salvează România”
(26 martie 2020)
108 vizualizări
Meteorologii au emis avertizări Cod Galben şi Cod Portocaliu de ploi şi vijelii, pentru aproape toată ţara, valabile până mâine la prânz.
(30 iunie 2021)
88 vizualizări
Comisia Europeană propune OBLIGATIVITATEA cărţilor de identitate biometrice
(18 aprilie 2018)
338 vizualizări
Acum s-a dat legea: dacă ai făcut şcoala de şoferi de curând, trebuie să ştii asta
(29 mai 2020)
464 vizualizări
Un oraş din România trece la iluminat public pe baza energiei solare
(4 august 2015)
518 vizualizări
Camionul implicat în accidentul cu militari a fost scos din râpă după o intervenţie de 5 ore
(2 iulie 2017)
143 vizualizări
Sorina Pintea afirmă că 4 centre pentru mari arşi ar urma să fie construite "în termen realist" după 2020: Trebuiau construite din 2014, dar a fost multă birocraţie, multă delăsare
(2 noiembrie 2018)
82 vizualizări
Grup de români cu 25 de copii, blocat în Londra, după ce Ryanair a anulat un zbor din cauza furtunilor puternice
(29 iulie 2018)
648 vizualizări
Tragedie pe calea ferata : Coliziune între un autoturism şi un tren soldata cu 4 victime !
(4 iulie 2019)
311 vizualizări
Analiză INSP: În ultima săptămână, 28,5% din totalul deceselor au fost înregistrate în Bucureşti, Sibiu, Prahova, Alba şi Arad. 4,4% dintre persoanele decedate până în prezent, nu aveau alte probleme medicale.
(4 noiembrie 2020)
105 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole