Compania de stat CFR Călători a anunţat marţi că va suplimenta cu peste 8.000 de locuri, în minivacanţa de Paşte, trenurile către cele mai solicitate destinaţii şi recomandă achiziţionarea din timp a biletelor, în condiţiile în care aproape toate agenţiile de voiaj CFR Călători vor fi închise în perioada 15-17 aprilie.
CFR Călători va suplimenta trenurile către şi dinspre destinaţii precum Bucureşti, Braşov, Sibiu, Cluj Napoca, Constanţa, Iaşi, Satu Mare sau Timişoara.
Pentru a evita aglomerările, compania recomandă tuturor pasagerilor planificarea din timp a călătoriei cu trenul. Biletele de tren pot fi achiziţionate din timp de pe site-ul companiei, de la automatele XsellKiosk din gări, de la automatele ZebraPay, direct de la casele de bilete din gări şi agenţii de voiaj CFR, de la distribuitori autorizaţi (agenţii de turism) şi prin telefon.
CFR Călători recomandă studenţilor să acceseze agentia de voiaj CFR din Campusul Universitar Regie Bucureşti şi casele de bilete dedicate şi marcate în spaţiile din holurile marilor gări.
În perioada 15-17 aprilie, toate agenţiile de voiaj CFR Călători vor fi închise, cu excepţia agenţiilor din centrele comerciale Carrefour Colentina şi Titan din Bucureşti şi Iulius Mall din Iaşi.
CFR Călători suplimentează de Paşte cu peste 8.000 de locuri trenurile către cele mai solicitate destinaţii
12 aprilie 2017





Din aceeaşi categorie:
România, lider în UE la creşterea comerţului cu amănuntul în luna ianuarie
(4 martie 2016)
938 vizualizări
Comisia Europeană a aprobat 800 de milioane euro pentru finalizarea unor lucrări începute în perioada 2007 - 2013
(30 ianuarie 2018)
53 vizualizări
Finalizarea proiectului „Consolidarea Poziţiei MAXI SALES & DISTRIBUTION SRL pe piaţa mobilierului din metal prin achiziţia de echipamente tehnologice de înaltă performanţă”
(27 august 2019)
135 vizualizări
România a ieşit din recesiune în trimestrul al treilea, potrivit Comisiei Europene
(5 noiembrie 2014)
41 vizualizări
România are de rambursat 1,17 miliarde de euro către UE şi Banca Mondială, în septembrie
(4 septembrie 2017)
278 vizualizări
Preţul energiei electrice rămâne neschimbat de la 1 ianuarie
(1 ianuarie 2014)
79 vizualizări
ANAF nu ştie cât confiscă din dosarele de corupţie
(7 decembrie 2014)
628 vizualizări
4000 de angajaţi în noua fabrică Artic de la Găieşti
(24 martie 2017)
745 vizualizări
Italienii care deţin mini-mallurile Winmarkt investesc în renovare
(16 august 2013)
140 vizualizări
Ce se întâmpă cu pensiile şi salariile de la 1 iulie!
(27 iunie 2017)
269 vizualizări
Contribuţiile sociale obligatorii vor fi datorate de către angajat din 1 ianuarie 2018, dar obligaţia plăţii acestora va reveni, în continuare, angajatorului
(28 iulie 2017)
315 vizualizări
O nouă criză pe piaţa muncii? De ce tocmai acum ar trebui să fii cu ochii în patru, dacă îţi cauţi un job
(2 august 2021)
90 vizualizări
Bonurile fiscale în valoare de 183 lei emise la 5 mai au ieşit câştigătoare la extragerea de duminică
(18 iunie 2018)
63 vizualizări
Tehnostrade, firma lui Umbrărescu, va concedia peste 1000 de angajaţi
(29 octombrie 2013)
2914 vizualizări
Cererile de ajutor de la stat pentru dezvoltare regională pot fi depuse de azi
(30 mai 2016)
63 vizualizări
Numărul milionarilor în dolari din România a crescut cu 3,7% anul trecut, la 11.200
(3 martie 2017)
264 vizualizări
Băuturile alcoolice tari se scumpesc cu 28%
(13 septembrie 2013)
86 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole