Spiritele s-au încins la finalul meciului dintre Petrolul şi Farul, desfăşurat astăzi, la Ploieşti, pe stadionul ”Ilie Oană”, şi încheiat la egalitate scor 0-0, în etapa a 23-a a Ligii 2. Oficialii şi jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit şi şi-au adresat injurii pe tunelul care ducea la cele două vestiare, scrie liga2.prosport.ro
Jocul practicat de Farul în meciul cu Petrolul, unul bazat doar pe apărarea rezultatului de 0-0 şi în care atacul a fost total ignorat, şi neputinţa gazdelor de a desface defensiva advers şi a marcat, într-un moment în care nu-şi mai dorea încă un pas greşit pe teren propriu în acest sezon, a dus la nemulţumiri din partea gazdelor şi la reproşuri făcute oaspeţilor imediat după fluierul de final al arbitrului central Szabolcs Kovacs.
Se pare că totul a pornit de la gesturile făcute către publicul de la Tribuna I de către mijlocaşul farist Alexandru Stoica, cu un trecut meteorit pe la Petrolul. Puţin a durat pentru ca acesta să fie tras la socoteală pe tunel, iar de acolo până la reproşuri, injurii şi la îmbrânceli pe tunelul către vestiare a durat puţin.
Szabolcs Kovacs, Ianis Zicu şi Octavian Grigore (vicepreşedinte Petrolul) au intervenit pentru a calma spiritele. Incidentul s-a terminat după circa un minut, jucătorii Farului fiind trimişi la vestiar de căpitanul Vlad Muţiu, dar mai ales de fundaşul Viorel Lică.
”Am încercat să calmez spiritele pe cât posibil. E normal să existe frustrare la cei de la Petrolul, pentru că ei sunt cei care au pierdut în această partidă. Ar trebui să fim mult mai educaţi şi cu bun simţ, să înţeleagă toţi jucătorii că de la cei care conduc şi de la cei mai mari pleacă respectul şi bucuria de a juca fotbal”, a spus Ianis Zicu pentru TelekomSport.
Petrolul şi Farul au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul de la Ploieşti, aşa cum o făcuseră şi în tur, la Constanţa. Petrolul e, momentan, pe locul 5, cu 35 de puncte, iar Farul e pe poziţia a 8-a, cu 33 de puncte. Locurile promovabile rămân departe de ambele echipe.
Incidente la finalul meciului Petrolul - Farul! Oficiali şi jucători ai celor două echipe s-au încăierat pe tunelul spre vestiare
29 februarie 2020




Din aceeaşi categorie:
Competiţie de foc în viitoare ediţie a Ligii I
(20 mai 2014 - Edi MOLDOVAN)
251 vizualizări
E jale la juniori! CSM Ploieşti se califică direct în turneul semifinal pentru că nu are cu cine să joace!
(19 mai 2016)
94 vizualizări
Petrolul închide etapa. Programul rundei a 12-a
(24 octombrie 2014)
113 vizualizări
Un număr mic pentru un meci mare
(4 iulie 2013 - Edi MOLDOVAN)
368 vizualizări
Simona Halep, în semifinale la Miami Open!
(27 martie 2019)
67 vizualizări
Chris Dunn, la Asesoft
(28 iulie 2013 - Edi MOLDOVAN)
268 vizualizări
Petrolul a rămas fără jucători. Gane completează lotul
(14 aprilie 2016)
273 vizualizări
Petrolul: Pulhac a fost exclus din lot!
(12 aprilie 2016)
152 vizualizări
Să moară oaia vecinului
(7 mai 2015 - Ciprian RADU)
554 vizualizări
Senatorul liberal de Prahova care plânge de mila Stelei lui Becali!
(12 aprilie 2017 - Cristina IANCU)
568 vizualizări
Cupa Mondială: După eliminarea Uruguayului şi Braziliei, în competiţie au rămas doar echipe europene
(7 iulie 2018)
49 vizualizări
Cosmin Contra îl critică dur pe Răzvan Lucescu
(22 august 2014)
336 vizualizări
”E frustrant pentru mine. Am fost numărul 1 mondial!”. Simona Halep, atac direct la Guvernul României
(13 februarie 2020)
35 vizualizări
Dacă Toto Tamuz ar fi fost lup…
(20 noiembrie 2014 - Ciprian RADU)
348 vizualizări
Beţa are ruptură musculară. Cât timp va lipsi fotbalistul Petrolului
(23 octombrie 2015)
384 vizualizări
Copiii Astrei au câştigat Cupa Moş Crăciun
(25 decembrie 2014)
240 vizualizări
Adrian Mutu : Ianis Zicu are nevoie de noi !
(2 mai 2014)
814 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole