George Puşcaş a reuşit o „dublă” pentru Reading în prima repriză a meciului împotriva celor de la Cardiff, iar fotbalistul român i-a impresionat pe jurnaliştii din Marea Britanie.

„Două goluri ale lui George Puşcaş au făcut-o pe Reading să conducă cu scorul de 2-0 la pauză.

Prima reuşită a venit în urma unei curse din propria jumătate, iar cealaltă după o finalizare de atacant veritabil. Calitatea românului este evidentă” - Sky Sports „Ce finalizare a avut Puşcaş! Cel mai scump transfer din istoria lui Reading a adus echipa în avantaj” - BBC Berkshire

În acest moment, Puşcaş este pe primul loc în menţionările de pe Twitter în Anglia.  8.000.000  de Lire a plătit Reading lui Inter pentru transferul lui George Puşcaş