Petrolul Ploieşti pierde cu 1-0 partida cu Metaloglobus Bucureşti, într-un meci în care elevii lui Leo Grozavu au fost extrem de slabi. Fotbalişti ploieşteni au reuşit un singur şut periculos pe poartă, în minutul 75.

Golul lui Metaloglobus a fost înscris de Stefan Niculae în minutul 45+1. Petrolul a avut un gol, în repriza a doua, anulat de tuşierul Adrian Mărginean care a indicat poziţie de ofsaid la Tudor Şaim

Elevii lui Leo Grozavu pierd primul meci din Liga a 2 a, ratând astfel şansa de a trece pe primul loc în clasament.

Casetă

Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti 1-0 (1-0)

Stadion: “Juventus Colentina” Bucureşti. Spectatori: circa 500. Marcator: N. Ştefan (45+1)

Metaloglobus: Iulian Anca-Trip – Pham, Caramălău, Sava, Sane – Ghenovici (cpt), Costache, Yuh (27 Panait), Niculae (74 Vlad) – Ov. Herea (67 Potecea) , Ciolacu. Antrenor: Bogdan Andone.

Petrolul Ploieşti: Tordai – Neziri, Cazan (46 Cruceru), Plămadă, Velisar – Ghinga (cpt) – N. Popescu, C. Herea (81 Danci), Ciocâlteu, Tudor Şaim (62 Grecu)- Arnăutu. Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Niculae (54), Ov. Herea (61), Vlad (79)/ Cazan (38), Arnăutu (60), Danci (90+2)

Au arbitrat: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe) – Adrian Mărginean (Aiud) şi Florian Alexandru Vişan (Galaţi).

Observatori: Andrei Ioniţă (Bucureşti) şi Bogdan Gheorghiţă (Vaslui)