La Campionatele Balcanice pentru seniori, la judo, sportivii prahoveni au avut, din nou, o comportare bună. La competiţia care a avut loc în weekendul trecut la Miercurea Ciuc au participat 91 sportivi din 9 ţări Albania, Bosnia,Bulgăria,Grecia, Macedonia, Muntenegru, Serbia, Turcia şi România. De la CSM Ploiesti-CFR-CSS Ploieşti au participat trei sportive, ele obţinând trei medalii: una de argint şi două de bronz. Sportiva Vlădoiu Adriana la categoria 63 kg  s-a clasat pe locul II, ca şi anul trecut, devenind vicecampioana balcanică, după ce le-a învins pe Ograsevic Selma,   din Bosnia şi pe Nikolajevic Marijana din Serbia. În finală a fost învinsă de  turcoaica Incedayi Dilara. Medaliile de bronz au fost câştigate de junioara Ungureanu Denisa, la categoria 48 kg şi Prună Roxana la categoria 63 kg. Denisa le-a învins pe Komljenovic Dejana, din Bosnia, şi pe turcoaica Kilic Nazlican şi a fost învinsă de câştigătoarea categoriei, Nikolic Milica, din Serbia, şi de ocupanta locului doi Ştefănescu Andreea. Roxana a învins-o pe Nikoloska Katerina, din Macedonia, şi a fost învinsă de către sârboaica Nikolajevici Marijana şi turcoaica Incedayi Dilara. În total, la această ediţie sportivii romani au obţinut 5 medalii de aur, 5 de argint şi 9 de bronz. Şi la acest concurs, sportivele de la CSM CFR CSS Ploieşti au fost pregătite de antrenoruii Gheorghe Savu şi Mihai Trandafirescu.