Etapa de ieri din Cheampions League a fost una care nu a produs surprize. Nici măcar victoria grecilor de la Olympiakos în meciul cu Juventus nu poate fi catalogat drept surpriză, pe teren propriu grecii impunându-se şi în faţa lui Atletico Madrid.

Ronaldo a marcat primul gol pe Anfield şi Real s-a distrat cu Liverpool, Atletico a făcut scor cu Malmo, marcând de cinci ori în repriza secundă, Dortmund a făcut instrucţie cu Galata, în deplasare, iar Moţi şi Ludogorets au câştigat cu Basel, fiind la al treilea meci bun în Champions League, din tot atâtea jucate. Ceea ce Steaua nu ar fi făcut niciodată!

De remarcat şi faptul că Arsenal s-a impus în Belgia, cu Anderlecht, graţie a două goluri marcate în ultimele 3 minute de joc, întorcând soarta meciului.

Grupa A

Atletico Madrid – Malmo 5-0 (Koke 48', Mandzukic 61', Griezmann 63', Godin 88', Cerci 93')

Olympiacos – Juventus 1-0 (Kasami 35')