Fosta directoare a Liceului de Artă din Focşani, care a fost implicată într-un scandal uriaş, după ce soţul ei ar fi dat presei locale mai multe imagini filmate cu camera ascunsă, care demonstrau că directoarea avea o relaţie cu un elev de 19 ani şi-a aflat pedeapsa.
Consiliul de Administraţie al Liceului de Artă „Gh. Tătărescu” din Focşani a decis, vineri, validarea sancţiunilor aplicate de comisia de cercetare disciplinară. Astfel, fosta directoare nu va mai avea dreptul, timp de trei ani, să se înscrie la un concurs pentru a ocupa o fucţie didactică superioară, relatează Adevărul.
Diana Tăicuţu nu va mai putea încasa astfel nici gradaţia de merit. De asemenea, ea are interdicţie de a fi dirigite timp de patru ani, are interdicţie să mai predea elevilor de liceu şi va preda de acum încolo numai la clasele de gimnaziu. Ea nu va mai putea nici să meargă în tabere cu elevii sau la olimpiade de şcolare timp de doi ani şi are interdicţie definitivă pentru a mai ocupa funcţia de director al Liceului de Artă.
Fostul soţ al directoarei, şi el profesor la acelaşi liceu, a primit un averisment scris pentru că a adus prejudicii de imagine instituţiei de învăţământ. El a contestat decizia în instanţă.
Nu a scăpat nepenalizat nici elevul de 19 ani. El s-a ales cu nota scăzută la purtare cu două puncte, motiv pentru care a pierdut o bursă pe care o câştigase din partea Casei Regale a României. El aşteaptă zilele acestea să îşi afle rezultatele la examenul de Bacalaureat.
Cum a fost sancţionată directoarea de liceu care avea o relaţie cu un elev
1 iulie 2018
- citeşte totul despre:
- directoare,
- elev,
- focsani,
- scandal,
- sexual





Din aceeaşi categorie:
CAB dispune extrădarea mamei acuzate că şi-a răpit copilul din Canada
(25 mai 2016)
199 vizualizări
Bărbat reţinut după ce a înjunghiat de trei ori în spate un vecin, în urma unui scandal
(14 octombrie 2019)
77 vizualizări
Catastrofa de pe Valea Uzului, ascunsă de comunişti
(30 decembrie 2013)
1460 vizualizări
Salvamont: Abordaţi traseele montane cu responsabilitate; în unele zone e zăpadă, în altele se pot practica sporturi acvatice
(31 martie 2018)
638 vizualizări
Ion Jihadistul: Un tânăr de 17 ani a fost ridicat de poliţişti la Craiova
(8 decembrie 2015)
68 vizualizări
Proiect de lege: Statul să îşi asume eventuale complicaţii şi sechele care survin în urma vaccinării
(14 octombrie 2015)
230 vizualizări
Bode: Lucrăm să-l identificăm pe cel care a încercat şi nu a reuşit să vândă acel certificat de vaccinare fals
(30 august 2021)
29 vizualizări
Guvernul schimbă normele rutiere: Sancţiuni mult mai dure pentru mai multe abateri, inclusiv neacordarea de prioritate
(27 ianuarie 2022)
75 vizualizări
Ministrul Educaţiei anunţă schimbări importante. Elevii vor avea un nou tip de bacalaureat
(28 mai 2017)
276 vizualizări
Cod GALBEN de ploi torenţiale, vijelii şi grindină în şase judeţe
(19 septembrie 2017)
418 vizualizări
Şeful DIICOT nu exclude ca Luiza să fie încă în viaţă. “Testele ADN nu sunt concludente”
(28 august 2019)
75 vizualizări
325 de noi cazuri de îmbolnăvire cu Coronavirus, in Romania
(5 mai 2020)
86 vizualizări
36 de prahoveni bolnavi de coronavirus. 360 de noi cazuri de îmbolnăvire în România!
(7 aprilie 2020)
109 vizualizări
Militarii prezenţi la Saber Guardian au participat la un exerciţiu în premieră - recuperare a unei treceri peste Dunăre - VIDEO
(13 iulie 2017)
200 vizualizări
DIICOT face 40 de percheziţii în Bucureşti şi 10 judeţe la o grupare care a înfiinţat fabrici clandestine de ţigări în ţară şi străinătate
(17 decembrie 2020)
299 vizualizări
Actriţa Florina Cercel a încetat din viaţă
(30 iulie 2019)
172 vizualizări
De la 1 iulie, angajatorul vă poate da peste 6.000 de lei pentru vacanţă
(20 mai 2015)
473 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole