Sportivul de la CSM CFR CSS Ploieşti a participat, alături de colegii lui, la Campionatul Naţional de Judo Juniori – U 21. Competiţia a fost găzduită de sala sporturilor din Deva şi a fost una în care, din nou, judoka pregătiţi de Gheorghe Savu şi Mihai Trandafirescu au obţinut medalii. Horia Pană (în foto, pe prima poziţie a podiumului) a devenit campion naţional la categoria -100 kg, iar Răzvan Onofrei a luat medalia de argint la categoria +81 kg. În fine, locul al treilea al categoriei -52 kg, la feminin, a revenit Cătălinei Şchiopu, care a completat, astfel numărul de medalii obţinute de sportivii ploieşteni.

Cele trei medalii obţinute au o greutate mai mare din moment ce au participat la acest turneu 252 de sportivi de la 75 de cluburi din ţară!