Incidente deosebit de grave la Craiova, in repriza a doua de prelungiri a partidei dintre Craiova - Honved.

Qaka îl loveşte cu pumnul un adversar! Imediat după o petardă explodează lângă arbitrul central al acestei partide, care se prăbuşeşte în genunchi pe teren. Salvarea pătrunde pe teren.

Arbitrul primeşte îngrijiri medicale.

Partida ar putea fi oprită definitiv, oltenii pierzând meciul cu 3-0. Incidentele vor atrage sancţiuni drastice pentru fotbalul românesc, Craiova riscând suspendarea terenului, dar şi excluderea pentru mai mulţi ani din cupele europene.

UPDATE ! Meciul a fost reluat cu arbitrul de rezerva la mijlocul terenului. Dupa executarea loviturilor de departajare, echipa craioveana a invins cu  3-1.

Deocamdata nu se cunoaste daca va fi omologat rezultatul de pe teren sau echipa din Oltenia va pierde meciul la “masa verde”, cu 0-3. Decizia finala apartine Comisiei de Disciplina a UEFA.