Real Madrid a reuşit să întoarcă rezultatul din tur cu Wolfsburg şi să câştige cu 3-0. În tur nemţii se impuseseră cu 2-0.

Formaţia din capitala Spaniei a punctat de 3 ori prin Cristiano Ronaldo şi s-a calificat în semifinalele Champions League.

În celălalt meci al serii, PSG a pierdut cu Manchester City, 0-1, iar englezii merg în semifinale. În tur a fost remiză în Franţa, scor 2-2.

De Bruyne a marcat unicul gol al meciului în minutul 77. Aguero ratase un penalty în minutul 30.

*REAL MADRID - WOLFSBURG 3-0

A marcat: C. Ronaldo 16, 17, 77 VIDEO

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez - Luis Gustavo, Guilavogui, Henrique, Arnold - Draxler – Schurrle

*MANCHESTER CITY 1-0 PSG

A  marcat: De Bruyne 76
* Aguero a ratat un penalty în minutul 30 VIDEO

Manchester City: Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, De Bruyne, Silva - Agüero

PSG: Trapp - Marquinhos, T. Silva, Aurier, Maxwell - Di Maria, Motta, Rabiot, Van der Wiel - Cavani, Ibrahimovici