Organizaţiile prahovene ale PSD, Pro România şi PPU (S-L) au înfiinţat “Alianţa pentru Prahova”
Filialele judeţene ale Partidului Social Democrat, PRO România şi Partidului Puterii Umaniste (Social-Liberal) au înfiinţat “Alianţa pentru Prahova”, uniune a partidelor de centru-stânga al cărei scop este continuarea dezvoltării comunităţii prahovene, prin promovarea celor mai competenţi candidaţi la alegerile locale din această toamnă.
La preşedinţia Consiliului Judeţean, “Alianţa pentru Prahova” îl susţine pe actualul preşedinte al CJ Prahova, Bogdan Andrei Toader (PSD), la funcţia de primar al municipiului Ploieşti – pe Cristian Mihai Ganea (PRO România), iar la funcţia de primar al municipiului Câmpina – pe Nicolae Moisescu (PSD).
Alianţele de la nivelul localităţilor sunt structurate astfel:
Partidul Social Democrat-Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal): Vălenii de Munte (candidat la funcţia de primar Florin Constantin), Băicoi (candidat la funcţia de primar Marius Constantin), Boldeşti-Scăeni (candidat la funcţia de primar Constantin Bucuroiu), Plopeni (candidat la funcţia de primar Valeriu Florea), Talea (candidat la funcţia de primar Cristian Neagoe), Cocorăştii Mislii (candidat la funcţia de primar Nicolae Coman), Filipeştii de Pădure (candidat la funcţia de primar Constantin Nicolae Stan), Floreşti (candidat la funcţia de primar Paul Tretiacenco), Măgureni (candidat la funcţia de primar Gheorghe Iordache), Scorţeni (candidat la funcţia de primar Marius Roşca), Ştefeşti (candidat la funcţia de primar Vasile Tăbăraş), Gura Vitioarei (candidat la funcţia de primar Adrian Moise), Apostolache (candidat la funcţia de primar Stelian Ediţoiu), Ariceştii Zeletin (candidat la funcţia de primar Ion Stan), Podenii Noi (candidat la funcţia de primar Mihai Alionte), Predeal Sărari (candidat la funcţia de primar Eugen Toader), Bucov (candidat la funcţia de primar Florin Ciobanu), Baba Ana (candidat la funcţia de primar Dan Samsonovici), Ceptura (candidat la funcţia de primar George Vasile Stanciu), Fîntînele (candidat la funcţia de primar Constantin Niţu), Râfov (candidat la funcţia de primar Paul-Costin Cazanciuc).
Partidul Social Democrat – PRO România: Urlaţi (candidat la funcţia de primar Costin Bolgiu), Starchiojd (candidat la funcţia de primar Cornel Ahmed Gîrbea), Ariceştii Rahtivani (candidat la funcţia de primar Justin Cojan).
Echipa Alianţei pentru Prahova a reunit oameni cu experienţă profesională reală, ale căror competenţe vor conduce la o implementare coerentă a strategiei de dezvoltare a judeţului nostru, lideri care pun suflet în ceea ce fac şi care înteleg că #prahoveniicontează!
"Alianţa pentru Prahova" susţine candidatura lui Cristian Ganea pentru Primăria Ploieşti şi Bogdan Toader pentru şefia Consiliului Judeţean!
6 august 2020





Din aceeaşi categorie:
Consultările dintre preşedintele Iohannis şi partidele parlamentare au început la Palatul Cotroceni
(12 ianuarie 2015)
62 vizualizări
Când şi-ar dori Traian Băsescu să se producă unirea cu Republica Moldova
(6 septembrie 2015)
263 vizualizări
Adrian Dobre, candidatul care ar putea să te lase fără serviciu
(19 aprilie 2016)
921 vizualizări
Barna, după demiterea lui Voiculescu: ”Premierul Florin Cîţu nu mai are susţinerea USR-PLUS”
(14 aprilie 2021)
63 vizualizări
Klaus Iohannis, fără prompter, în campanie electorală în Prahova
(10 octombrie 2014 - Cristina IANCU)
447 vizualizări
Băsescu: Nominalizările făcute de Victor Ponta la Cultură şi Buget sunt nepotrivite
(1 august 2014)
49 vizualizări
Ponta, atac dur la Iohannis
(26 octombrie 2015)
176 vizualizări
În sfârşit, deputatul Guran s-a decis!
(9 iulie 2014)
412 vizualizări
Ioan Adam şi-a dat demisia din Parlament
(23 ianuarie 2015)
63 vizualizări
Ponta, referendum pentru monarhie
(12 octombrie 2014)
180 vizualizări
Traian Băsescu, urmărit penal pentru abuz în serviciu, într-un nou dosar
(6 mai 2015)
57 vizualizări
Crin Antonescu: Victor Ponta înlocuieşte guvernul USL cu un guvern USD
(19 februarie 2014)
365 vizualizări
Savu se laudă că l-a trimis pe Rebega la Bruxelles
(27 mai 2014 - Cristina IANCU)
438 vizualizări
Băsescu despre graţieri: Doar când voi consta discrepanţe mari de pedeapsă între fond şi apel
(10 august 2014)
337 vizualizări
Elena Udrea, confruntare cu denunţătorii
(19 martie 2015)
58 vizualizări
PSD Ploieşti: Dle Dobre, v-am rugat să nu mai minţiţi
(29 martie 2019)
113 vizualizări
Marcel Ciolacu a căzut, în timpul unei conferinţe de presă, după ce i s-a făcut rău
(10 mai 2020)
1459 vizualizări
.jpg?width=60&height=60&cropratio=1:1&image=/images/stories/fructe(1).jpg)
Fructele cu cele mai puține calorii. Drept urmare, consumul lor poate reduce

Să începem direct: dacă ai deschis articolul ăsta, probabil vrei să afli cum
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole