Adolescenta de 18 ani care a fost găsită miercuri seara fără suflare după ce fusese înjunghiată şi abandonată pe un câmp a fost identificată de poliţişti, un tânăr de 16 ani, prietenul acesteia, fiind reţinut. Tânăra a fost ucisă cu peste 30 de lovituri de cuţit în urma unei crize de gelozie.
Anchetatorii care au declanşat miercuri seara cercetările în cazul crimei de la Botoşani, au reuşit să identifice în cursul nopţii tânăra găsită înjunghiată, dar şi pe presupusul criminal.
“Cadavrul fetei a fost identificat, fiind vorba despre o tânără de 18 ani. De asemenea, a fost identificat şi reţinut şi agresorul, fiind vorba despre un tânăr de 16 ani”, a declarat, pentru MEDIAFAX, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Botoşani, Maria Carp.
Anchetatorii au descoperit că tânăra găsită moartă într-o zonă de agrement situată în apropiere de municipiul Botoşani participase la o şedinţă foto împreună cu prietenul ei şi, la un moment dat, între cei doi a izbucnit un scandal pe fondul geloziei. Tânărul a scos un cuţit pe care îl avea asupra sa şi a înjunghiat-o pe prietena sa, fata fiind ucisă cu peste 30 de lovituri de cuţit. Dosarul este instrumentat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoaşni, procurorii urmând să ceară joi arestarea preventivă a tânărului criminal.
Adolescenta înjunghiată de 30 de ori şi abandonată pe un câmp, ucisă de iubit în urma unei crize de gelozie
26 aprilie 2018



Din aceeaşi categorie:
Lucian Isar, soţul Alinei Gorghiu, implicat în accidentul de pe Valea Oltului, a fost transferat la Spitalul Floreasca din Capitală
(17 martie 2017)
49 vizualizări
Programul eliberarii permiselor de conducere emise in perioada 8-15 mai
(24 mai 2018)
158 vizualizări
Raiduri israeliene în Fâşia Gaza
(20 noiembrie 2013)
24 vizualizări
Poliţist lovit cu jeep-ul de o şoferiţă din Neamţ
(13 ianuarie 2014)
65 vizualizări
Doi angajaţi ai publicaţiei "Atac de Argeş", reţinuţi pentru şantaj, alţi doi fiind audiaţi
(23 octombrie 2015)
40 vizualizări
Moldova: Candidata proeuropeană la preşedinţie avertizează asupra revenirii ţării în sfera de influenţă a Rusiei
(22 octombrie 2016)
30 vizualizări
Jaf la o firmă de curierat din Timişoara, hoţii au furat seiful în care se aflau 600.000 de lei
(6 aprilie 2017)
59 vizualizări
Australian Open 2014: Perechea Mirza/Tecău învinsă în finala la dublu mixt
(26 ianuarie 2014)
48 vizualizări
Irina Begu s-a calificat în semifinale la Moscova
(17 octombrie 2014)
42 vizualizări
Incendiu puternic la o rafinărie din Italia. Şcolile au fost închise în toată regiunea
(2 decembrie 2016)
36 vizualizări
Şocant! Fratele chestorului de Poliţie Bogdan Despescu, fost şef al IJP Prahova, a fost găsit spânzurat!
(17 aprilie 2018)
527 vizualizări
Circulaţia feroviară în Valea Jiului, între Baniţa şi Merişor, rămâne închisă pentru a treia zi consecutiv; două trenuri-macara ridică vagoanele răsturnate
(10 aprilie 2017)
89 vizualizări
Cod galben de furtună in mai multe judete din tara
(20 septembrie 2015)
67 vizualizări
Femeie executată silit, pentru că nu a declarat banii de înmormântare ai mamei
(28 noiembrie 2015)
87 vizualizări
Copil de opt ani, ucis într-un atac cu grenadă în Suedia
(24 august 2016)
47 vizualizări
Intervenţie a salvamontiştilor pentru recuperarea unei turiste din Germania care a căzut în gol de pe un versant din Făgăraş
(20 august 2016)
47 vizualizări
Echipajul feminin de 8+1 al României, medalie de aur la Campionatele Euopene de canotaj
(1 iunie 2014)
28 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole