O adolescentă dispărută în 2010 a fost găsită 11 ani mai târziu trăind fericită la câteva sute de metri distanţă de familia ei, împreună cu bărbatul pe care îl iubeşte.
Sajitha avea doar 18 ani când a dispărut de acasă, din satul Ayalur din Palakkad, India, în urmă cu peste un deceniu. Familia ei a renunţat între timp să mai spere la reîntoarcerea ei. Dar în toată această perioadă, ea a locuit la doar 500 de metri distanţă, împreună cu iubitul ei, Alinchuvattil Rahman.
Potrivit Indian Express, mama bărbatului locuia în aceeaşi casă, dar nu ar fi ştiut nimic despre prezenţa fetei, deoarece el îşi ţinea mereu dormitorul încuiat. Ca să nu fie descoperită, Sajitha îşi petrecea timpul exclusiv în dormitorul respectiv şi folosea căşti atunci când se uita la televizor sau asculta muzică.
Familia lui Rahman a încercat recent să-i găsească o soţie şi, deşi el nu a respins ideea, fratele bărbatului a fost convins că asta va fi o problemă. „Se comportă ca un nebun dacă cineva încearcă să intre în camera lui”, a spus el.
Acum trei luni, Sajitha a plecat din casa iubitului ei în aceeaşi zi în care el s-a certat cu familia şi a fugit. Cei doi nu s-au despărţit şi nici nu intenţionează să facă asta, ci s-au mutat într-un alt sat şi ar vrea să înceapă o nouă viaţă.
Îngrijorată de fuga de acasă a bărbatului, familia i-a anunţat dispariţia la poliţie. Părinţii şi fratele lui nu bănuiau că reîntâlnirea va scoate la lumină adevărul atât de bizar.
Vorbind despre caz, ofiţerul de la secţia din Nenmara care s-a ocupat de caz, Deepa Kumar, a spus că Sajitha şi Rahman şi-au păstrat relaţia secretă pentru că provin din medii religioase diferite.
„Povestea lor sună neobişnuit, dar aşa s-a întâmplat. Am dus cuplul la casa lui Rahman şi ei ne-au explicat cum Sajitha a trăit în secret într-o cameră în toţi aceşti ani", a declarat poliţistul.
Întrucât Sajitha nu a mai fost văzută de atâţia ani, toţi apropiaţii au crezut că nu va mai fi văzută niciodată. „Toată lumea a suspectat că a fugit departe de casă”, a declarat Kumar.
Cuplul a mers acum în faţa unei instanţe locale care le-a permis să locuiască împreună, după ce Sajitha a declarat că îl iubeşte pe Rahman şi îşi doreşte o viaţă alături de el.
Tânără dată dispărută din 2010, descoperită la 500 metri de casă, trăind în secret cu iubitul ei
12 iunie 2021
- citeşte totul despre:
- disparitie,
- adolescenta,
- india,
- familie,
- iubit


Din aceeaşi categorie:
Interpretarea unei tinere din România la „Vocea Spaniei Junior“ l-a uluit pe David Bisbal: „Eşti o minune!“
(3 mai 2018)
718 vizualizări
Preţul gazelor naturale creşte necontrolat după ce Rusia a cerut plata doar în ruble. Preţuri cu 12-16 la sută mai mari de pe o zi pe alta
(24 martie 2022)
138 vizualizări
Marea Britanie îşi cere scuze că a incendiat Casa Albă
(27 august 2014 - Alex POLICALĂ)
682 vizualizări
Misao Okawa, cea mai bătrână femeie din lume, a decedat la vârsta de 117 ani
(1 aprilie 2015)
83 vizualizări
Casa Regală Britanică a anunţat numele fiicei prinţului William şi a ducesei de Cambridge
(4 mai 2015)
264 vizualizări
Pact-ul lui Leo Iorga ajunge în Yell Wolf Pub
(18 octombrie 2014 - Cristina IANCU)
230 vizualizări
China acuzată că promovează Olimpiada de Iarnă cu un imn plagiat după un cântec din "Frozen"
(5 august 2015)
535 vizualizări
Un obuz rus a lovit un depozit de deşeuri radioactive la Kiev. Pericol de dezastru ecologic
(27 februarie 2022)
188 vizualizări
Cea mai nouă vedetă Disney vine din România
(16 noiembrie 2013)
300 vizualizări
Cine sunt primii trei naşi ai prinţului George?
(15 octombrie 2013)
90 vizualizări
Melodia Carla s Dreams, ”Sub pielea mea”, în vizorul CNA
(24 mai 2016)
88 vizualizări
Putin a jucat hochei la un turneu de amatori. A marcat jumătate din golurile echipei sale
(17 mai 2015)
282 vizualizări
Casa în care a copilărit George Harrison a fost vândută cu 250.000 de dolari
(23 octombrie 2014)
164 vizualizări
Cântecul "JesuisCharlie", vizualizat de 6,5 milioane ori pe internet VIDEO
(12 ianuarie 2015)
138 vizualizări
Prinţul George va fi botezat pe 23 octombrie la Palatul Saint-James
(29 septembrie 2013)
164 vizualizări
Putin, înfăţişat ca Hercule de ziua lui. Cadoul fanilor de pe Facebook pentru preşedintele Rusiei
(7 octombrie 2014)
198 vizualizări
Mitul despre Hello Kitty a fost demontat
(29 august 2014)
168 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole