Proiectul de mediu pentru achiziţia a 11 autobuze electrice a fost realizat de Cristian Ganea, împreună cu angajaţii Direcţiei Tehnic Investiţii şi cu viceprimarul George Pană. Odată realizat proiectul, viceprimarii nu au fost lăsaţi să numească un manager de proiect, iar edilul şef l-a numit în această funcţie, prin dispoziţie, pe Eugen Prună, consilierul personal al primarului Adrian Dobre.
“Consider că eu ca viceprimar, sau domnul Pană, trebuie să punem un om în care să avem încredere să ducă acest proiect mai departe şi aud de dimineaţă că e tăiat şi e pus domnul Prună. Am impresia că dânsul va candida la primărie. Prună a fost pus manager de proiect prin dispoziţia domnului primar, deşi propunerea a fost pentru directorul Direcţiei Tehnic Investiţii”, a explicat Cristian Ganea într-o conferinţă de presă.
Viceprimarii Cristian Ganea (PSD) şi George Pană (ALDE) au reluat miercuri, 31 octombrie, într-o conferinţă de presă, o problemă pe care au mai semnalat-o de-a lungul timpului, aceea că primarul Adrian Dobre intervine în direcţii din subordinea celor doi viceprimari.
Cei doi viceprimari l-au acuzat pe Dobre că cheamă oameni din echipa lor fără să fie anunţaţi, face angajări în cadrul direcţiilor respective, ultima dată fiind vorba de şapte angajări făcute în direcţii din subordinea viceprimarilor fără ca aceştia să fie anunţaţi, la Tehnic Investiţii, la Patrimoniu şi la Comunicare.
Eugen Prună, numit manager de proiect, prin dispoziţia primarului Dobre, la un proiect din subordinea viceprimarului Ganea
1 noiembrie 2018
- citeşte totul despre:
- cristian ganea,
- george pana,
- eugen pruna,
- proiect,
- manager




Din aceeaşi categorie:
Încă un pericol! Ploieştiul rămâne şi fără operator de salubritate
(23 august 2016)
1080 vizualizări
Vine primăvara! In ultimele zile din martie şi la începutul lui aprilie vor fi temperaturi cuprinse între 16 şi 22 de grade
(27 martie 2018)
1070 vizualizări
Detalii despre admiterea în instituţiile de invăţământ ale Ministerului Administraţiei şi Internelor
(28 aprilie 2015)
229 vizualizări
24 mai, ziua în care va fi recepţionat Pasajul suprateran Mărăşeşti!
(5 mai 2017)
1114 vizualizări
Câmpeanu: Şefii inspectoratelor şcolare Bihor şi Prahova au fost demişi. 208 transferuri din Prahova, anulate!
(20 august 2015)
1129 vizualizări
Tragedie la Nistoreşti! Un bărbat a sfârşit sub roţile maşinilor pe DN1
(6 februarie 2018)
688 vizualizări
Se înmulţesc localităţile cu scenariu roşu din Prahova! Află incidenţa îmbolnăvirilor în întreg judeţul!
(30 martie 2021)
309 vizualizări
Dăncilă de la Ploieşti, atac la Timmermans şi Iohannis
(15 mai 2019)
370 vizualizări
Pompierii prahoveni lucrează, de peste 24 de ore, pentru lichidarea incendiului izbucnit la o societate agricolă din Păuleşti
(5 aprilie 2017)
430 vizualizări
Accident mortal pe DN1, la Azuga. O femeie, lovită de o maşină pe trecerea pentru pietoni
(19 ianuarie 2022)
154 vizualizări
„Concordia” întinde o mână copiilor din familii sărace FOTO
(22 noiembrie 2013 - Cristina IANCU)
1342 vizualizări
Campania electorală a început vineri şi se va încheia în 10 decembrie
(11 noiembrie 2016)
242 vizualizări
Rus: Lucrările la autostrada Comarnic - Braşov, greu de susţinut financiar din bugetul statului
(14 februarie 2015)
50 vizualizări
Angajaţii SPFL nu mai vin la tine acasă pentru impozite
(13 ianuarie 2015)
405 vizualizări
Ieşirea din starea de urgenţă nu i-a priit! Bărbat electrocutat la pescuit în Prahova
(16 mai 2020)
1115 vizualizări
Banca Mondială susţine implementarea proiectului autostrăzii Ploieşti-Braşov
(1 noiembrie 2017)
127 vizualizări
FOTO Camion încărcat cu porci, răsturnat în giratoriul de la Carrefour!
(11 noiembrie 2019)
238 vizualizări
.jpg?width=60&height=60&cropratio=1:1&image=/images/stories/fructe(1).jpg)
Fructele cu cele mai puține calorii. Drept urmare, consumul lor poate reduce

Să începem direct: dacă ai deschis articolul ăsta, probabil vrei să afli cum
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole