Era foarte important pentru Fortuna Câmpina să câştige meciul contra Chindiei Târgovişte, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga a III-a de fotbal, seria a VI-a. Cu un succes, Fortuna ar fi avut prima şansă la promovare, înainte playoff-ului. Dar, nu a fost să fie. Chindia a câştigat cu 2-1, graţie unui joc mai bun în prima repriză, atunci când gazdele şi-au conturat succesul, conducând cu 2-0 după 45 de minute. Jocul mai bun al Fortunei, din partea secundă, a fost concretizat doar printr-un gol, marcat de Năstase, insuficient, însă, pentru a evita eşecul. Acesta a fost, de altfel, primul meci pierdut de Fortuna de când echipa a fost preluată de Florin Stăncioiu. Sigur, acum urmează playoff-ul. Vor fi 10 meciuri în care se va decide promovarea, dar, acum, prima şansă o are Chindia, formaţia dâmboviţeană depinzând doar de rezultatele ei. Asta nu înseamnă, însă, că Fortuna nu se poate impune, la final, dar cu condiţia de a evita momentele din prima repriză a partidei disputată la Târgovişte.