Anunţul pe care Jurnalul Prahovean il făcea în urmă cu o săptămână a devenit realitate. Petrolul Ploieşti anunţă oficial despărţirea de antrenorul Leo Grozavu şi faptul că interimarul este asigurat de Tavi Grigore. Publicăm comunicatul oficial al clubului:
Începând de astăzi, FC Petrolul Ploieşti a decis rezilierea contractului antrenorului principal Leo Grozavu, măsura fiind luată în contextul rezultatelor sub aşteptări obţinute de către echipa noastră în prima parte a campionatului 2018-2019 al Ligii 2 Casa Pariurilor, precum şi a ratării unuia dintre cele două obiective propuse, anume calificarea în fazele superioare ale Cupei Românie.
Interimatul în pregătirea echipei va fi asigurat de către Octavian Grigore, cel care va coordona antrenamentele şi va sta pe bancă la următoarele jocuri oficiale ale formaţiei noastre. Stafful tehnic va fi completat, în continuare, de către Mugur Cornăţeanu (antrenor secund), Vasile Şleam (antrenor portari) şi Ovidiu Chiribici (preparator fizic).
Totodată, în urma analizei situaţiei jucătorilor Mirel Bolboaşă, Paul Antoche şi Sergiu Arnăutu, au fost identificate anumite abateri disciplinare, însă nu de natura să conducă la excluderea lor din lot. Cei trei au fost sancţionaţi conform regulamentului de ordine interioară, iar, de astăzi, s-au prezentat la antrenamentele primei echipe.
În runda cu numărul 13 a Ligii 2 Casa Pariurilor, FC Petrolul Ploieşti va evolua duminică, de la ora 14.00, în deplasare cu AS Daco-Getica Bucureşti, meciul fiind programat să se dispute pe stadionul „Juventus-Colentina” din Capitală
Petrolul a reziliat contractul cu Leo Grozavu!
19 octombrie 2018





Din aceeaşi categorie:
De ce-i tace guriţa lui Contra?
(10 februarie 2014 - Edi MOLDOVAN)
373 vizualizări
Fotbalişti şi baschetbalişti de la U Cluj vor inaugura primul tramvai vopsit în culorile clubului, la 100 de ani de istorie
(11 octombrie 2019)
41 vizualizări
Australian Open: Sute de sportivi, oficiali şi membri ai stafurilor în izolare, după ce un angajat al unui hotel de carantină a fost depistat cu Covid-19 / Meciurile de joi, anulate
(4 februarie 2021)
79 vizualizări
Bilete pentru Supercupa României
(27 iunie 2013)
101 vizualizări
Ofensivul Mulţescu şi defensivul Lucescu
(4 noiembrie 2014 - Edi MOLDOVAN)
351 vizualizări
O veste bună pentru petrolişti: Teixeira a fost cooptat în lot. Şi una proastă: Cartea verde a lui Vasilache nu a sosit
(26 februarie 2015 - Ciprian RADU)
632 vizualizări
Neliniştea debutului
(4 septembrie 2013 - Edi MOLDOVAN)
113 vizualizări
UEFA împarte 150 de milioane de euro cluburilor care au dat jucători la Euro 2016
(7 septembrie 2016)
68 vizualizări
Nea Gigi, ne-ai surprins pe toţi!
(3 noiembrie 2014 - Ciprian RADU)
539 vizualizări
Handbal: Junioare IV. CSM Ploieşti s-a calificat la turneul final!
(24 mai 2016)
563 vizualizări
Petrolul Ploieşti a achiziţionat un mijlocaş spaniol
(19 ianuarie 2020)
503 vizualizări
Suporterii lui Swansea, impresionaţi de meciul de la Ploieşti
(30 august 2013 - Edi MOLDOVAN)
942 vizualizări
Hamroun, luat la palme în vestiarul lui Dinamo: A venit cocoş şi a plecat găină!
(7 martie 2016)
117 vizualizări
Lupii Galbeni dorm? Votează cel mai tare imn din fotbalul românesc!
(10 decembrie 2017)
1338 vizualizări
Adio, Steaua! Echipa lui Gigi Becali a rămas fără marcă!
(25 aprilie 2015)
913 vizualizări
Contra şi patru jucători ai Petrolului au discutat cu Bădescu
(19 august 2013 - Edi MOLDOVAN)
329 vizualizări
Petrolul lansează spotul pentru noul sezon. Aici lupii fac legea!
(4 iulie 2015)
665 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole