Organizatorii le-au cerut celor două echipe să nu mai intre în teren după pauză pentru a putea proteja gazonul în vederea jocurilor din liga a II-a braziliană.

Nemţii ăştia sunt atât de prevăzători, că au dat toate cele cinci goluri cu o repriză mai devreme.

Cam asta e diferenţa: noi jucăm amicale cu Albania, nemţii cu Brazilia.

…Şi iată cum Neuer îi salvează pe nemţi!!!

Zici că joacă Serena Williams cu Gloria Bistriţa.

Marele noroc al nemţilor e că nu s-a calificat şi Viitorul Constanţa.

Şi iată că Piţurcă şi-a deschis telefonul! Poate îl sună cineva, că tot are de plătit pensia aia alimentară atât de mare.

0-7. Maestre, bag-o şi p-aia cu “Eins, zwei, Polizei / Drei, vier, grenadier’ / Fünf, sechs, alte hex’ / Sieben, acht, gute Nacht!”

Meciul ăsta va fi o inspiraţie pentru Hollywood. Aţi văzut cum defilează numele jucătorilor când se afişează scorul? Zici că e generic de film.

Brazilienii aşteaptă acum concluziile lui Mihai Stoichiţă.

N-ar fi nedrept fotbalul dacă ar înscrie acum Brazilia? Păi, cum să fie vorba în meciul ăsta de gol de onoare?

Gata, 1-7. Ce era de dovedit s-a dovedit: brazilienii ăstia nu doar că dansează ca Mazăre, dar mai si joacă fotbal ca el.

Mititelu spune că  Brazilia trebuie să stea liniştită, Germania nu este afiliată la FIFA!