Un bărbat de 62 de ani din judeţul Vaslui a fost găsit mort în locuinţa unui consătean peste care intrase cu parul şi a început să-l lovească pe motiv că i-ar fi furat tableta. Chiar dacă era buimac de somn, consăteanul, de 37 de ani, a reuşit să-i ia bâta agresorului, cu care apoi l-a omorât, relatează News.ro.
Potrivit reprezentanţilor Parchetului Tribunalului Vaslui, crima a avut loc în locuinţa bărbatului de 37 de ani, care ar fi reacţionat la agresiunile unui alt bărbat, de 62 de ani, pe fondul consumului de alcool.
Anchetatorii au stabilit că bărbatul de 62 de ani a intrat peste tânăr în casă şi ar fi început să-l lovească cu un par în timp ce acesta dormea. Anterior, cei doi băuseră împreună cu alţi doi consăteni în locuinţa vasluianului de 62 de ani care, la un moment dat, i-a dat afară din casă. După câteva ore, bărbatul a constatat că nu îşi mai găseşte tableta, motiv pentru care a luat un par şi s-a dus la locuinţa tânărului de 37 de ani, bănuind că acesta i-o furase.
”Bărbatul de 62 de ani a început să-l lovească în somn pe cel pe care-l bănuia că i-a luat tableta. Victima agresiunii s-a trezit buimacă, fără a şti ce se întâmplă, şi, după ce i-a luat bâta din mână, a început să-l lovească pe agresor, până l-a lăsat în stare de inconştienţă. În acel moment, a sunat la 112 şi a solicitat o ambulanţă, anunţând, totodată, şi Poliţia”, a declarat duminică pentru News.ro purtătorul de cuvânt al Parchetului Tribunalului Vaslui, Alice Ruja.
Preluat în stare critică de echipajul medical, bărbatul de 62 de ani a murit în drum spre spital. Tânărul de 37 de ani a fost internat la Secţia de Psihiatrie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Vaslui şi urmează să fie supus unei expertize pentru a se stabili dacă a avut discernământ în momentul comiterii crimei. Procurorii au întocmit dosar penal pe numele său pentru omor.
Revoluţie IT la Vaslui: un bărbat a fost omorât cu parul. Mărul discordiei - o tabletă
6 martie 2017

Din aceeaşi categorie:
Traficul pe Autostrada Soarelui a fost întrerupt peste două ore, din cauza unui incendiu
(4 august 2014)
65 vizualizări
Femeile votează pentru prima dată în Arabia Saudită
(12 decembrie 2015)
64 vizualizări
Bilanţul cutremurului din Mexic a ajuns la 149 de morţi
(20 septembrie 2017)
60 vizualizări
Statul Islamic, la un pas de a controla total Siria
(31 mai 2015)
23 vizualizări
Doi hoţi suspectaţi de 11 spargeri de apartamente, ridicaţi de poliţiştii bucureşteni
(13 august 2015)
54 vizualizări
Scandalul coloanelor oficiale: DNA a deschis dosar penal ca urmare a unui denunţ care-i vizează pe Oprea, Niţu şi Patriarhul Daniel
(5 noiembrie 2015)
67 vizualizări
Mircea Băsescu, la un pas de eliberare
(18 iulie 2014)
97 vizualizări
UE a introdus noi sancţiuni care vizează persoane şi societăţi din Rusia şi estul Ucrainei
(16 februarie 2015)
37 vizualizări
Flori de la Poliţie pentru doamne şi domnişoare
(1 martie 2014)
220 vizualizări
Udrea află astăzi dacă scapă de arest în dosarul Gala Bute
(23 martie 2015)
28 vizualizări
Trei morţi şi doi răniţi grav, într-un accident petrecut pe un drum naţional din judeţul Călăraşi
(23 iunie 2017)
96 vizualizări
Numărul imigranţilor ajunşi în Grecia a scăzut
(16 decembrie 2015)
26 vizualizări
Ipoteză şocantă! O mamă şi-a aruncat copilul de la etajul 8, apoi s-a sinucis
(9 octombrie 2015)
36 vizualizări
Două din cele 16 persoane reţinute în dosarul decontărilor fictive de servicii medicale de la CASMB au fost arestate preventiv, opt au primit arest la domiciliu
(7 noiembrie 2017)
89 vizualizări
Codul potocaliu de caniculă va fie extins
(7 iulie 2015)
28 vizualizări
Fiul lui Viktor Ianukovici a căzut cu maşina în lacul Baikal şi s-a înecat
(23 martie 2015)
73 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Dacă ai jucat vreodată un slot și te-ai întrebat „Ce caută lămâia asta aici?”, nu
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole