Scandal încă de la primele ore ale dimineţii la o primărie din judeţul Neamţ! Vorbim despre un conflict izbucnit între viceprimarul Alin Creţu (Pro România) şi primarul Ana Buştihan (PNL). După scandal, ambii au solicitat ambulanţa.
” Solicitarea a fost făcută pentru doamna priman. Echipajul nostru de la Ceahlău s-a deplasat la faţa locului. Într-adevar doamna primar avea un puseu hipertensiv. A fost preluată după ce i-a fost administrat tratament şi dusă la CPU Târgu Neamţ. Pentru domnul viceprimar s-a făcut ulterior solicitarea, la faţa locului se afla şi un echipaj de poliţie. Vom trimite o a doua ambulanţă sau va reveni echipajul după ce va fi dusă doamna primar pentru că nu au putut fi transportaţi împreună”, a declarat dr. Dorice Albu, Ambulanţa Neamţ.
Se pare că altercaţia a avut loc în această dimineaţă, în clădirea primăriei, totul pornind de la o solicitare făcută de viceprimar. Ana Buştihan susţine că nu l-a lovit pe viceprimar.
Ana Buştihan: Eu nu l-am lovit pe domnul viceprimar. Eu sunt de 30 de ani in localitatea asta si nu am avut nicio altercatie cu nimeni niciodata. Viceprimarul mi-a cerut socoteala la mine in birou. Apoi a iesit pe hol si a zis ca i-am dat un pumn sii-am rupt mandibular. Domnul viceprimar si-a inceput activitatea de trei luni. (…) Eu am plecat in teren, unde ne-am intalnit cu domnul vice care verifica si dumnealui. (…) I-am explicat domnului viceprimar ca legea nu perite ca intr-o comuna sa fie doi primari. (…) Eu sunt de la PNL, iar domnul viceprimar de la Pro-România.
”La data de 3 februarie a.c., ora 09.35, poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Bicaz au fost sesizaţi, prin SNUAU 112, de către un bărbat de 37 de ani, din Grinţieş, cu privire la faptul că a fost agresat de o femeie de 52 de ani, în timp ce se afla în interiorul unei instituţii publice.
Totodată, la ora 09.47, prin apel 112, femeia de 52 de ani, a sesizat faptul că a fost agresată de bărbatul de 37 de ani.
În urma celor sesizate, ambele persoane au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. Poliţiştii continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul”, informează IPJ Neamţ.
SURSA: Realitateadeneamt.net
INCREDIBIL Bătaie între primar şi viceprimar!
3 februarie 2021
- citeşte totul despre:
- viceprimar,
- primar,
- altercatie,
- bataie,
- spital




Din aceeaşi categorie:
Oferta de Valentine’s Day cu care CFR Călători a dat startul glumelor pe Facebook
(12 februarie 2020)
97 vizualizări
Instanţa îi permite lui Oprescu să se interneze şapte zile în spital
(14 noiembrie 2015)
256 vizualizări
Doi români - daţi dispăruţi după atacul de la Nisa
(17 iulie 2016)
317 vizualizări
Mii de agenţi economici din România riscă să fie obligaţi să dea înapoi sumele primite ca ajutor în pandemie
(20 aprilie 2022)
28 vizualizări
Şofer român de camion, suspectat de crime în Germania şi Austria, arestat de poliţia germană
(4 iunie 2017)
411 vizualizări
Pacienţii vor avea acces la 21 de medicamente inovative, în a doua jumătate a lunii noiembrie
(21 octombrie 2016)
73 vizualizări
Noile condiţii de intrare în Bulgaria sunt în vigoare începând cu 1 septembrie. De ce documente au nevoie românii
(1 septembrie 2021)
95 vizualizări
Diplome false pentru asistenţi de medicină dentară. Programele de masterat aveau presupuse colaborări cu universităţi din Europa
(6 august 2021)
23 vizualizări
Bărbat dispărut fără urmă când era la pescuit cu un prieten. Poliţia a găsit alt cadavru
(16 iulie 2019)
112 vizualizări
Patru români au murit într-un accident pe autostrada M5 din Ungaria/ Precizările MAE
(29 octombrie 2019)
87 vizualizări
Se întâmplă în România: pedofil trimis la muncă în folosul comunităţii la şcolă
(22 februarie 2020)
149 vizualizări
Trafic record pe aeroporturile din România
(2 august 2017)
288 vizualizări
Programul Rabla se aplică din acest an şi pentru cumpărarea de motociclete.
(11 februarie 2020)
31 vizualizări
224 de noi cazuri de îmbolnăvire cu Covid-19, in Romania!
(13 mai 2020)
123 vizualizări
România, în stare de alertă din 15 mai. Ce presupune şi ce este diferit faţă de starea de urgenţă
(14 mai 2020)
342 vizualizări
Lovitură importantă pe piaţa RCA: vei plăti mai mult pentru asigurarea obligatorie şi nu ai ce să faci
(11 august 2021)
114 vizualizări
Mai mulţi turişti care hrăneau un urs, în zona de picnic a comunei Arefu, amendaţi de jandarmi
(22 iulie 2019)
39 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole