Hărţuirea prinţului George de către paparazzi a crescut în ultimele luni şi tacticile acestora devin tot mai periculoase, a anunţat palatul Kensington, reşedinţa permanentă a prinţului William şi a soţiei sale, ducesa Catherine, vineri, într-un comunicat citat de bbc.com.
Avertismentul părinţilor prinţului George vine în contextul în care prinţul William şi soţia sa, ducesa Catherine, încearcă să prevină publicarea unor fotografii neautorizate ale micuţului în vârstă de doi ani.
Potrivit serviciului de presă al palatului Kensington, unele societăţi de media au recurs la "măsuri extreme" pentru a obţine fotografii cu micul prinţ şi, în acest sens, "a fost depăşită o limită".
Totodată, conform palatului Kensington, un număr redus de organizaţii, în special din Germania, Franţa, Australia, Noua Zeelandă şi SUA, au publicat fotografii realizate "în circumstanţe inacceptabile".
Totuşi, se precizează că majoritatea organizaţiilor de media şi toate publicaţiile britanice au refuzat să publice astfel de imagini.
Potrivit palatului Kensington, în lunile recente, paparazzi au folosit de multe ori obiective cu focală lungă pentru a surprinde imagini cu ducesa Catherine şi cu fiul său, prinţul George, jucându-se în mai multe parcuri private.
Totodată, aceştia i-au monitorizat pe PRINTUL GEORGE şi pe bona acestuia în timp ce se plimbau prin parcuri londoneze, dar şi pe alţi membri ai staff-ului familiei regale britanice.
În plus, paparazzi au fotografiat copii care se aflau în vizite private la reşedinţa prinţului William şi a soţiei sale, ducesa de Cambridge, şi au urmărit maşinile care plecau de pe domeniul acestora.
Pe de altă parte, paparazzi au folosit alţi copii pentru a-l atrage pe prinţul George în locuri de joacă accesibile publicului, au urmărit şi supravegheat membrii familiei regale britanice în vacanţe şi au monitorizat atât palatul Buckingham, dar şi casa familiei Middleton (părinţii ducesei Catherine, n.r.) din comitatul Berkshire.
Totodată, palatul Kensington a publicat un mesaj pe platforma Twitter, în care prinţul William şi ducesa Catherine au mulţumit pentru mesajele de susţinere pe care le-au primit în ultimele luni.
"Aceştia au fost încântaţi să distribuie fotografii cu copiii lor şi vor continua să facă acest lucru în lunile şi anii următori", a mai spus Kensington Palace.
Cu toate acestea, paparazzi continuă să îi urmărească pe cei doi copii ai lor şi să vândă imaginile cu prinţul George unor publicaţii internaţionale.
Prinţul George, fiul ducelui şi ducesei de Cambridge, a împlinit vârsta de 2 ani pe 22 iulie. Acesta ocupă locul al treilea în ordinea de succesiune la tronul Marii Britanii, după bunicul său - prinţul Charles şi tatăl său - prinţul William.
Prinţesa Charlotte, surioara prinţului George, s-a născut pe 2 mai şi a apărut până în prezent doar de două ori în public - imediat după naştere, alături de mama sa, când au părăsit maternitatea spitalului St. Mary din Londra, şi la botezul său, care a avut loc pe 5 iulie, la biserica St. Mary Magdalene din Sandringham.
Prinţul George a fost hărţuit! Familia regală britanică a făcut anunţul
15 august 2015





Din aceeaşi categorie:
Portugalia nu va participa la Eurovision 2016
(11 octombrie 2015)
49 vizualizări
Tragedie în Statele Unite. Zeci de elevi au fost împuşcaţi într-o şcoală din Texas
(25 mai 2022)
19 vizualizări
Oraşul pierdut al Atlantidei a fost descoperit după 2.000 de ani, pe uscat, de un specialist IT
(14 aprilie 2015)
436 vizualizări
Erupţia unui vulcan din insulele Galapagos, un adevărat spectacol
(5 iunie 2015)
179 vizualizări
DJ Avicii s-ar fi sinucis tăindu-se cu sticlă spartă
(2 mai 2018)
88 vizualizări
Industria XXX din SUA în stare de şoc
(8 decembrie 2013)
529 vizualizări
Cântăreţul What s up, încătuşat de poliţişti după ce prietena lui a sunat la 112
(10 decembrie 2019)
312 vizualizări
Janet Jackson a confirmat că este însărcinată la 50 de ani
(13 octombrie 2016)
116 vizualizări
Cea mai friguroasă aşezare de pe planetă. Cum trăiesc oamenii la -71 grade Celsius
(22 noiembrie 2015)
105 vizualizări
Nu rata concertul lui Pavel Stratan din Yell Wolf Pub
(4 februarie 2015)
417 vizualizări
Controversele luptelor de cocoşi
(16 august 2013)
544 vizualizări
Povestea incredibilă de dragoste dintre Melanie Griffith şi Don Johnson!
(1 decembrie 2019)
591 vizualizări
Premiul Nobel pentru pace
(11 octombrie 2013)
62 vizualizări
Câştigătorul de la Eurovision a fost conectat la o inimă artificială
(26 octombrie 2017)
45 vizualizări
Ilinca şi Alex Florea, reprezentanţii României la Eurovision, au filmat videoclipul piesei ”Yodel it!” la Cluj-Napoca
(3 aprilie 2017)
334 vizualizări
Sandra Bullock, plătită cu 70 de milioane $ pentru rolul de Oscar
(3 martie 2014)
232 vizualizări
Tataee de la B.U.G. Mafia a părăsit definitiv România
(14 aprilie 2018)
425 vizualizări
.jpg?width=60&height=60&cropratio=1:1&image=/images/stories/fructe(1).jpg)
Fructele cu cele mai puține calorii. Drept urmare, consumul lor poate reduce

Industria serviciilor financiare trece printr-o transformare semnificativă,
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole
-
Istoria Atenei
Publicat la data de 28 martie 2025
-
Cele mai periculoase destinaţii turistice pentru femei
Publicat la data de 27 martie 2025
-
Fructele cu cele mai puţine calorii. Poţi să mănânci oricât, nu te îngraşi
Publicat la data de 27 martie 2025
-
Lucruri inedite despre mere
Publicat la data de 28 martie 2025