Gest impresionant al suporterilor dinamovişti, în timpul derbyul cu FCSB Bucureşti. Fanii au afişat un banner prin care îşi exprimau solidaritatea cu Grecia, ţară devastă de incendii uriaşe care au cuprins zona Attica. "Along with Greece. God bless you"- (Împreună cu Grecia. Dumnezeu să vă binecuvânteze)

FCSB a încheiat la egalitate, duminică, pe Arena Naţională, scor 3-3 (1-1), cu formaţia Dinamo, în derbiul etapei a doua a Ligii I. FCSB a condus de trei ori, dar Dinamo a egalat de fiecare dată

Meciul a început cu deja-obişnuitele coregrafii spectaculoase în ambele peluze, însoţite de un show pirotehnic şi, bineînţeles, de o întrerupere a partidei preţ de câteva minute, până ce spiritele s-au liniştit odată cu flăcările torţelor. Mesajul de solidaritate cu Grecia a fost afişat pe tot parcursul primei reprize, alături de bannerele Peluzei Cătălin Hâldan

Duelul fotbaliştilor din teren a fost însoţit permanent de cel al galeriilor. Impresionanţi au fost fanii Câinilor Roşii care şi-au încurajat suporterii permanent, chiar şi atunci când aceştia erau conduşi de adversari. De altfel, meciul galeriilor a fost câştigat detaşat de Galeria celor de la Dinamo.

Inferiori din punct de vedere numeric, cei din galeria FCSB nu s-au făcut auziţi decât foarte puţini, pe un stadion dominat de cântecele galeriei dinamoviste