Pianistul Richard Clayderman va concerta, în 27 martie 2015, la Opera Română din Timişoara, unde îşi va lansa şi cel mai recent concept de spectacol, care se numeşte "From Paris with Love", biletele fiind puse deja în vânzare, scrie Mediafax.
Potrivit unui comunicat de presă transmis de organizatori, Richard Clayderman urmează să concerteze la Timişoara, în 27 martie 2015, la Opera Română, începând de la ora 19.30. Cu acest prilej, artistul va lansa şi cel mai recent concept de spectacol, iar show-ul se numeşte "From Paris with Love".
"Alegerea ţării noastre pentru această lansare, care va avea loc în luna martie a anului viitor, nu este deloc întâmplătoare. Clayderman a fost primit de fiecare dată de publicul din România cu neţărmurită dragoste, iar prin această lansare, artistul face o dovadă a preţuirii pe care o poartă fanilor săi din România", se arată în comunicat.
"Începând cu muzica lui Clayderman, pentru care pianul este o prelungire a fiinţei sale, continuând cu decoruri impresionante, graţia dansului şi efecte vizuale care vor potenţa efectul muzicii, spectacolul ilustrează iubirea, generând asupra auditoriului tot paletarul de trăiri asociate acesteia", se arată în comunicat.
Din repertoriul de spectacol nu va lipsi "Ballade pour Adeline", piesă care a atins recordul de peste 22 de milioane de copii vândute în 38 de ?ări şi care a devenit emblema celebrului pianist. Richard Clayderman va fi acompaniat de baletul şi orchestra "Camerata Regală".
Richard Clayderman este unul dintre cei mai iubiţi pianişti contemporani, înregistrând vânzări record de peste 150 de milioane de copii şi deţinând un palmares de 267 de discuri de aur şi 70 de platină.
Biletele pentru acest spectacol se găsesc la Agenţia Operei, Agenţia Teatrului şi online. În funcţie de categorie, preţul unui bilet este de 450 de lei - categoria VIP, 350 de lei - categoria I, 250 de lei - categoria a II-a şi 100 de lei - categoria a III-a.
Richard Clayderman va concerta la Timişoara, în luna martie
14 decembrie 2014

Din aceeaşi categorie:
Români răniţi grav în Anglia
(24 iulie 2013)
76 vizualizări
Zece persoane au fost arestate în dosarul „mafia cărnii“
(14 martie 2014)
49 vizualizări
Traficul rutier pe A2 şi pe DN1, monitorizat de Poliţie cu elicopterul
(12 iulie 2013 - Cristina IANCU)
320 vizualizări
Schimbare importantă pentru Facebook
(11 ianuarie 2014)
45 vizualizări
Simona Halep, desemnată de WTA jucătoarea cu cel mai mare progres în 2013
(21 noiembrie 2013)
36 vizualizări
Cutremur puternic în Pacific!
(10 iulie 2015)
43 vizualizări
Cinci persoane care participau la manifestaţia din Piaţa Victoriei, ridicate de jandarmi şi duse la Poliţie
(22 octombrie 2016)
73 vizualizări
Accident grav în Bulgaria. Un autocar cu români a căzut într-o râpă
(21 septembrie 2014)
65 vizualizări
Dosarul silicoanelor ajunge în instanţă. 64 de persoane au fost trimise în judecată
(12 iulie 2014)
76 vizualizări
Alertă teroristă în Germania. Gara Rastatt a fost evacuată
(11 octombrie 2016)
59 vizualizări
Accident pe Centura de Vest a Ploieştiului
(4 mai 2015)
71 vizualizări
A murit „părintele” Nutella, Michele Ferrero
(15 februarie 2015)
35 vizualizări
Tupeu de şofer: A mutat maşina după ce a lovit un pieton
(26 decembrie 2013)
112 vizualizări
Cutremur cu magnitudinea de 7,8 grade în Noua Zeelandă.Tsunami pe coasta nord-estică
(13 noiembrie 2016)
31 vizualizări
Accident rutier pe strada Tache Ionescu
(10 martie 2014)
112 vizualizări
Metrorex nu mai dă bilete prin SMS
(4 iulie 2014)
45 vizualizări

Oamenii de stiinta germani au descoperit cea mai veche branza din lume. E

Jocurile de noroc arată la fel în întreaga lume, însă dacă te uiți pe hartă, ai
Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi?
Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa…
– Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”?
– Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi.
– Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam 5 ciocolate pe zi.
– Sărat mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare.
– Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa…
Cam un kil- două de slană pe zi…
– Prăjit mănânci?
– Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi
.– Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!



„Omul cel mai fericit e cel care-i face fericiţi pe cât mai mulţi oameni.” — Denis Diderot
Curs valutar
2 aprilie 2024

EURO = 4.9705 RON


USD = 4.6276 RON


GBP = 5.8148 RON

Top articole