Profitând de pauza competiţională apărută în calendarul handbalului feminin din România, CSM Ploieşti a disputat un prim meci de verificare, dintr-o serie de trei, împotriva Coronei Braşov, formaţie care a încheiat sezonul regulat pe poziţia a doua în clasamentul Ligii Naţionale.

Aşa cum era de aşteptat, fetele antrenate de Dumitru Muşi au pierdut, diferenţa de valoare dintre cele două combatante fiind foarte mare. Corona s-a impus la scor, 38-24, într-o partidă în care scorul a fost ultima preocupare a celor doi antrenori. Importantă este pregătirea, în acest moment, Muşi mulţumind, de altfel, oficialilor Coronei pentru că au acceptat să joace aceste trei meciuri de verificare.

De remarcat faptul că adversarele din această triplă amicală, CSM Ploieşti şi Corona, se pot înfrunta şi în sferturile de finală ale Cupei României, în cazul în care CSM  va trece de Mureşul Târgu Mureş, iar Corona- de CSM Bucureşti.