Fotbalistele de la FC Brazi au pierdut fără drept de apel partida disputată în deplasare cu Real Craiova. Pe stadionul Electroputere, Real Craiova a decis soarta câştigătoare încă din prima repriză, atunci când oltencele au marcat de trei ori fără să primească vreun gol. După pauză, Real, echipa clasată pe locul al doilea, a mai punctat o dată şi a stabilit scorul final, 4-0, la capătul unui meci în care FC Brazi nu a putut face mai mult, în condiţiile în care prahovencele nu au putut miza pe patru jucătoare de bază.

Aflată pe locul al şaselea în clasamentul Superligii feminine de fotbal, FC Brazi mai are de disputat două partide din sezonul regulat, liga feminină având şi playoff pentru stabilirea ierarhiei finale.