Sala Sporturilor din Piteşti a găzduit Campionatul Naţional pe echipe la judo U21. CSM- CFR- CSS Ploieşti, echipă pregătită de Gheorghe Savu şi Mihai Trandafirescu, a fost reprezentată atât la masculin, cât şi la feminin. Dacă fetele au încheiat concursul pe locul V, băieţii au avut o comportare mult mai bună şi au cedat doar în finală, în faţa formaţiei Liberty CSS Oradea.

Echipa masculină, medaliată cu argint, a fost alcatuită din: Bălan Augustin şi Minigote Alberto, la 60 kg,  Panainte Gheorghiţă, la 66 kg, Cane Cătălin,  la 73 Kg, Onofrei Răzvan, la 81 kg, Şerbănescu Tiberiu, la 90Kg, Pană Horia, la 100kg, şi Sinceac Sergiu, la + 100kg.

În aceeaşi locaţie au avut loc şi disputele pentru Campionatul Naţional de Ne Waza, lupta la sol. Sportivii de la CSM-CFR-CSS Ploieşti au obţinut o medalie  de aur, ,trei locuri V şi un loc VII.