CSM Ploieşti nu a reuşit să oprească seria înfrângerilor din actualul sezon al Ligii Naţionale. Handbalistele antrenate de Mircea Anton au avut parte de o deplasare lungă şi de un meci în faţa unui adversar mai bun, astfel încât scorul partidei dintre HC Zalău şi CSM Ploieşti (36-28) este unul care se situează în sfera normalului. Diferenţa a fost conturată în prima repriză, atunci când HC Zalău s-a desprins la şase goluri diferenţă de adversara sa. Încercările de revenire ale Ploieştencelor, după pauză, nu au făcut altceva decât să ofere un mitan mai echilibrat, insuficient, însă, pentru a evita un nou eşec. Cu perspectiva unui meci cu o altă echipă bună a campionatului, Corona Braşov, întrebarea care se pune este : vor putea handbalistele de la CSM să oprească seria eşecurilor?