Petrolul a rămas fără victorie în cantonamentul de iarnă din Antalya. Lupii n-au câştigat nici ultimul meci al stagiului de pregătire, cel încheiat, în urmă cu câteva minute, cu scorul de 1-0 pentru bulgari.

ŢSKA a deschis scorul în prima repriză, prin Joachim, în minutul 40, după o nesincronizare în defensive petrolistă.

În actul secund, ploieştenii au avut posibilitatea egalării, însă şutul bun expediat de Nepomuceno, în minutul 63, a lovit bara.

În general însă, jocul a fost unul de uzură, fără faze spectaculoase.

Bilanţul lupilor în Turcia este de trei înfrângeri, cu Neftci, Podbeskidzie Bielsko şi ŢSKA, toate cu scorul de 0-1, şi două remize, 0-0 cu Guangzhou şi 1-1, cu Levski Sofia.

Fotbaliştii antrenaţi de Mircea Rednic revin vineri în ţară, aterizarea la Otopeni fiind programată în jurul orei 21.00.

Petrolul - ŢSKA Sofia 0-1 (0-1)

Marcator: Joachim (40)

Petrolul: Pecanha (73 Cobrea) – Peteleu (73 Fanchone), Geraldo, Satli, Beţa (46 Alcenat) – Filip, Marinescu (60 Gallegos) – Vasilache (60 Nepomuceno), Pastorini (46 Chiriţă), Astafei – Mareş (60 N’Koyi).