Este un truism să spui că judoka de la CSM CSS CFR Ploieşti obţin medalii la toate concursurile la care participă. Echipa asta de antrenori, coordonată de Gheorghe Savu şi compusă din Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu, Cosmin Slăveanu şi Mircea Circiou, produce performnaţă într-un spot în care Ploieştiul a fost mai mereu fruntea în ultimii 20 de ani. Fără să fie apreciaţi la adevărata valoare, oamenii ăştia îşi văd de treabă, nu caută să iasă în faţă, ci doar să nu păcălească judo-ul, sportul care le-a format caracterele. Să încerc acum o prezentare a fiecărui sportive ploieştean care a impresionat la campionatele naţionale de Ne Waza (lupta la sol) ar fi o pierdere inutilă în detalii. Cel mai bine vorbesc rezultatele, aprecierea pentru obţinerea lor urmând să vină din partea cititorilor noştri.

Iată rezultatele ploieştenilor de la campionatele naţionale de Ne Waza, disputate la Drobeta Turnu Severin:

-DINU CLAUDIU                         la categoria de greutate +66 kg copii U15

Şi, ca şi când nu erau suficiente aceste medalii, sportivii de la CSM CSS CFR Ploieşti au adunat nu mai puţin de 33 de medalii, treisprezece de aur, şapte de argint şi treisprezece de bronz, la Cupa Drobeta, competiţie organizată pentru toate categoriile de vârstă:

- Munteanu Fabian s-a clasat pe locul I la -100kg cat si la +100kg seniori

-         Vladoiu Adriana s-a clasat pe locul I la -57kg  si locul III la- 63kg seniori

-         Ungureanu Denisa s-a clasat pe locul I la -48kg  si locul III la- 52 kg seniori si locul III -48kg juniori

-         Onofrei Razvan s-a clasat pe locul I la -81kg  seniori si locul II -81kg juniori U21

-         Stere Alexandra s-a clasat pe locul III la -48kg  seniori si locul I -48kg juniori

-         Pruna Roxana s-a clasat pe locul I la -63kg  seniori

-         Cane Catalin s-a clasat pe locul II la -73kg  seniori

-         Pana Horia s-a clasat pe locul II la -100kg  juniori

-         Cristea Madalina s-a clasat pe locul III la -44kg  juniori si locul II -40kg cadeti

-         Minigote Alberto s-a clasat pe locul III la -66kg  juniori

-         Stan Alexandra s-a clasat pe locul III la -57kg  juniori

-         Iosub Ioana s-a clasat pe locul III la -52kg  cadeti U18  si locul I la copii U15

-         Colt Marius s-a clasat pe locul I la -38kg  copii U15

-         Marin Sabin s-a clasat pe locul II la -66kg  copii U15

-         Parloga Andrei s-a clasat pe locul III la -60kg  cadeti U18  si locul I la copii U15

-         Comanita Alexandru s-a clasat pe locul III la -46kg  cadeti U18

-         Dinu Claudiu s-a clasat pe locul III la +66kg  copii U15

-         Petre Maria s-a clasat pe locul III la -48kg  copii U15

-         Stanciu Paul s-a clasat pe locul I la -38 kg copiiU13 si locul III la -38 kg  copii U15

-         Gheorghe Denisa s-a clasat pe locul I la -29 kg copiiU13 si locul III la -32 kg  copii U15